Web Tasarım

services

Web Tasarım

Web Tasarım

Süreçleri;
Mirbax web tasarım ajansı, kurumsal web tasarım veya e-ticaret projeleri siparişlerinde aşağıdaki tasarım süreçlerini adım adım uygular.Öncelikle firmaları çok iyi analiz eder, beklentilerini, ulaşmak istedikleri hedefi algılayıp harekete geçer. Alınan izlenimleri ve düşünceleri müşterisi ile paylaşır.
Tüm kreatif yaratıcılık yeteneklerini ve birikimlerini web tasarım hizmet süreci boyunca planlanan projelere aktarır. Genel Konsept Tasarımı ve Alt Sayfa Duruşlarının Belirlenmesi, Kod Geliştirme, Kod Yapısı ile Tasarımın Uyumlulaştırılması, Veri Girişi, Testler, Yayına Geçiş, Eksiklik veya Hatalara Karşı Sorumluluk aşamaları geçilir. Tüm bu aşamaların düzgün bir şekilde yürüyebilmesi için Mirbax web tasarım ajansı ve müşterinin birlikte çalışmaları esas alınmaktadır.
Diğer taraftan web tasarım işleminin yapılması sadece projenin ilk ayağıdır. Web sitesinin yapılması yeterli değildir. Yaşatılması ve Yayılması gibi en az web tasarımının yapılması kadar önemli iki unsur daha vardır. Web sitesinin Yaşatılması aşaması için, proje siparişinde de yer alması koşuluyla, Mirbax web tasarım ajansı, içerik yönetim sistemleri geliştirilir ve bu içerik yönetim sisteminin eğitimi verilir. Web sitesinin yapılması ve yaşatılması, hedef ziyaretçilerin farkında-lığının sağlanmaması halinde yine eksik kalmış olacaktır.
Bu kısımda özellikle internet reklamcılığı devreye girmelidir. Arama motorları dostu (SEO) yapıda tasarlanmış içerik ve mimarinin doğal sonuçlarla iyi konumlar elde etmesini temin etmek üst düzey çabalar gerektirir.Mirbax web tasarım ajansı bu kısmıyla bakıldığında başarılı kayıtlar yapmış olsa da herhangi bir konumlama garantisi vermez. Garantili konumlama sadece Google AdWords ile mümkün olmaktadır. Bunun için Google AdWords Sipariş Formunu doldurulması gerekmektedir.
Responsive

Web Tasarım


Kişisel veya kurumsal web sitenizin responsive bir tasarıma sahip olması veya farklı cihazlarda (telefon,tablet vb..) orjinal
haliyle rahat okunabilir ve kolayca işlem yapılabilir olmasını sağlamaktadır. Web sitesi fiyatları sektördeki birçok firmaya göre oldukça uygun olmasının yanı sıra sizlere ödeme kolaylığı da sağlamaktayız. Web sitelerinizi "responsive" olarak tasarlattığınız zaman öncelikle ekran boyutlarına göre otomatik olarak şekillenecektir ve buda müşterilerinizin rahatlıkla size ulaşmasını sağlayacaktır.

Web sitesi, kişilerin ya da kurumların kendilerini, firmalarını, hizmetlerini tanıtması için internet üzerinden oluşturulan online sistemlere web sitesi adı verilmektedir. Yapılan bu sanal sitelerin firma veya kişilerin özel istekleri doğrultusunda oluşturulması ve tasarlanması işlemine ise ‘web tasarım’ denilmektedir. Başka bir deyişle web tasarım, site ziyaretçilerinize sayfa gönderen etkileşimli özelliklerin düzenini, renklerini, metin stillerini, yapısını, grafiklerini, görüntülerini ve kullanımını belirleyen bir elektronik dosyalar konumunu kavramsallaştırma, planlama ve oluşturma sürecidir. Kısacası işletmenizi online olarak profesyonel göstermenize yardımcı olmaktadır.

   Web tasarım, sürecinde ilk aşama olarak proje kapsamı ve modüller sizlerin istekleri doğrultusunda belirlenerek gerekli içerikler alınarak bir yol izlenmektedir. Bu içerikler doğrultusunda rakip analizleri yapılarak beğendiğiniz web siteleri incelenir ve ardından tasarım aşamasına geçilmektedir. Web tasarım sitesi tasarımı sizlerin onayından geçtikten sonra sitenin kodlamasına geçilerek projenin farklı ekran boyutlarında çalışması, hızı ve tüm tarayıcılarda çalışması sağlanmaktadır. Bahsettiğimiz tasarım ve kodlama işlemleri gerçekleştikten sonra sizlere bir demo hazırlanarak sunulmaktadır. Yapılan projenin kusursuz ve sorunsuz bir şekilde işlediğini gördükten sonra yayına geçilerek MİRBAX web tasarım tarafından destek süreci başlamaktadır.

Gelişen teknolojiye paralel olarak internet kullanımının da artmasıyla birlikte firmaların kendi ürün ve hizmetlerini internet ortamına taşımasına neden olan en büyük etken web tasarım sayfalarıdır. Her gün milyonlarca kişi tarafından kullanılan internette işletmeler, kimliklerini, ürün ve hizmetlerini, referanslarını, kısacası tüketicinin merak ettiği her bilgiyi profesyonel olarak sunmaları gerekmektedir. WEB tasarım sayfaları kurumsal web tasarım ve özel web tasarım sayfaları olmak üzere işletmenin veya gerçek kişinin istediği şekilde yapılabilmektedir.

 

Teklif Al