Sandıklı Web Tasarım

Web Tasarım Sandıklı şirketinizin internet ortamında profesyonel olarak tanıtılması için kaliteli web site hizmeti sağlamaktadır.

WEB TASARIM FİYATLARI

Her Aşamada, Profesyonel Teknik Destek Ekibi İle

Sandıklı Web Tasarım

Sandıklı Web Tasarım

Sandıklı web tasarım ile bir web tasarım arka planında işleyen çarklardan bazıları hakkında bilgi paylaşmamız sizler içinde sağlıklı olacaktır. A11Y (Erişilebilirlik), tüm kullanıcıların, web siteleri, mobil uygulamalar ve diğer teknolojik araçları eşit şekilde kullanabildiği anlamına gelir. Bu kriterler, engelli kullanıcıların dahil olmak üzere, fiziksel, işitsel veya zihinsel engelleri olan kullanıcılar için tasarlandı.A11Y kriterleri, web sitelerinin ve mobil uygulamaların erişilebilirliğini artırmak için kullanılan bir dizi kurallar ve best practice'ler içerir. Örneğin: Alt etiketleri kullanarak görsel içerikleri açıklamak.

∙Kontrollerin ve form alanlarının etiketlenmiş olması.

∙Sayfanın anlaşılır ve net bir yapısı ve kolaylıkla taranabilir olması.

∙Renklerin kontrast oranlarının iyi olması.

∙Kısayollar: Kullanıcıların tekrar tekrar yaptıkları işlemleri kısayollarla yapmalarını sağlamak.

∙Dinamik içerik için uygun bir alternatifin sağlanması.

∙Otomatik oynatma özelliklerinin kontrol edilebilir olması.

∙Video ve ses içeriği için sesli açıklama veya transkripsiyon sağlamak.

∙Kullanıcı deneyimini kolaylaştırmak için zum veya metin boyutunu değiştirebilme özelliği.

∙Kullanıcıların işaret dilleriyle erişebilmelerini sağlamak.

A11Y kriterlerine uymak, engelli kullanıcılar için daha erişilebilir hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda tüm kullanıcılar için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunar. Ayrıca, A11Y kriterlerine uymak, yasal yükümlülükleri de karşılamaktadır.

 

 

Sandıklı Web Tasarım Firmaları

Sandıklı Web Tasarım Firmaları

Sandıklı web tasarım firmalarının bünyesinde yapılan responsive tasarım, web sitelerinin veya mobil uygulamaların, farklı cihaz boyutlarına ve ekran çözünürlüklerine uyumlu şekilde tasarlandığı anlamına gelir. Responsive tasarım sayesinde, bir web sitesi veya mobil uygulama, kullanıcının kullandığı cihazın ekran boyutuna ve çözünürlüğüne göre otomatik olarak uyarlanır.Responsive tasarım, CSS ve JavaScript gibi web teknolojileri kullanarak gerçekleştirilir. Örneğin, CSS media query'leri kullanarak, ekran boyutlarına göre farklı stil kuralları uygulanabilir. JavaScript ile de ekran boyutlarını takip edebilir ve gerektiğinde sayfa yapısını değiştirebilir.

 

Responsive tasarım sayesinde, kullanıcılar herhangi bir cihazda web sitesini veya uygulamayı rahat ve kullanışlı bir şekilde kullanabilir. Bu, daha yüksek bir kullanıcı deneyimi ve daha yüksek bir dönüşüm oranı anlamına gelir. Ayrıca, responsive tasarım, arama motorları için daha iyi bir SEO anlamına gelir çünkü arama motorları, mobil uyumlu web sitelerini tercih etmektedir.Responsive tasarım, sadece mobil cihazlar için değil, aynı zamanda masaüstü, dizüstü bilgisayarlar veya tabletler için de önemlidir. Çünkü kullanıcılar artık farklı cihazlar arasında dolaşırken aynı içeriği görüntülemek isteyebilirler. Responsive tasarım, kullanıcıların herhangi bir cihazda web sitenizi rahat bir şekilde görüntüleyebilmelerini sağlar.

 

 

 

Sandıklı Web Sitesi Yapan Firmalar

Sandıklı Web Sitesi Yapan Firmalar

Sandıklı web sitesi yapan firmalar mobil uyumlu web siteler, mobil cihazlar (telefonlar ve tabletler) üzerinde rahat bir şekilde görüntülenen web siteleridir. Mobil uyumlu web siteleri, responsive tasarım prensiplerine göre tasarlanır ve kodlanır. Bu sayede, sitenin ekran boyutlarına ve cihaz çözünürlüğüne göre otomatik olarak uyarlanması sağlanır.Mobil uyumlu web sitelerinin önemli olduğu birkaç neden şunlardır:Mobil cihazların kullanımı her geçen gün artmaktadır, bu nedenle mobil uyumlu web siteleri, müşterilerinizin sizi mobil cihazlar aracılığıyla bulmalarını ve ziyaret etmelerini kolaylaştırır.Mobil uyumlu web siteleri, arama motorları için daha iyi bir SEO anlamına gelir.

 

Mobil uyumlu web siteleri, arama motorları için daha iyi bir SEO anlamına gelir. Mobil uyumlu web siteleri, yasal yükümlülükleri karşılamak için önemlidir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletlerinde, Americans with Disabilities Act gibi yasalar, engelli kullanıcıların erişebildiği web sitelerini zorunlu kılmaktadır.Mobil uyumlu web sitelerinin oluşturulması, responsive tasarım ve uyumlu kodlama ile gerçekleştirilir.

 

quote
Thumb

Orhan Gül

Yönetici

 KpssAilesi kitabımızın satışlarını web sitesi üzerinden profesyonel bir şekilde satmayı duyurmayı başardık. Büyük organizasyon yükümüzü özel yazılımınz ile hafiflettiniz.

quote
Thumb

Hasan Korkmaz

Kıdemli Yazılım Geliştirici

 Startup projemizi tanıtmamızda büyük rol oynadınız. Projeyi kendi projeniz gibi sahiplenip her aradığımızda anında destek vermeniz bizleri ne kadar doğru bir karar verdiğimiz konusunda sevindirdi.

 

 

 

Referanslarımız

Öne Çıkan Referanslarımız

 

Diğer yazılarımız; Web Tasarım Afyonkarahisar, Kızılören Web Tasarım ,Sinanpaşa Web Tasarım

Teklif Al
Teklif Al