Ayvalık Web Tasarım

Web Tasarım Ayvalık yazılım alanında uzman ekibi ile profesyonel hizmet vermektedir. Fırsatlardan haberdar olmak için hemen ulaşım sağlayın.

WEB TASARIM FİYATLARI

Her Aşamada, Profesyonel Teknik Destek Ekibi İle

Ayvalık Web Tasarım

Ayvalık Web Tasarım

Ayvalık web tasarımda web sitesinin renkleri nasıl seçilir? Bir web sitesi için renk seçmenin üç yöntemi vardır. Birincisi, sahibinin zevkine dayanmaktadır. Böylece baskın rengi belirler ve renk teorisine göre zıt ve tamamlayıcı bir renk seçilir. İkinci yöntem, sayfayı karakterize edecek baskın bir fotoğraf seçmektir.

Baskın renk ondan türetilir ve ardından renk teorisine göre geri kalanını seçer. Üçüncü yöntem ise renk psikolojisine dayanmaktadır.  Buna göre belirli bir etki yaratması beklenen bir renk seçilir. Her rengin ne hissettirdiğine dair birkaç örnek verelim: ‍ kırmızı - enerji, aşk, dinamiklik; sarı - neşe, iyimserlik; yeşil - güven, güvenilirlik; mavi - profesyonellik, güven, istikrar. 

 

 

Referanslarımız

Öne Çıkan Referanslarımız

Ayvalık  Web Tasarım Firmaları

Ayvalık  Web Tasarım Firmaları

Ayvalık web tasarım firmaları grafikler ve sayfa düzeni için renk seçerken, yazı tipinin rengini de göz önüne almaktadır. Bir web sitesinde yazı tipi rengi nasıl seçilir? Cevap çok basit. Çok koyu bir gri en iyisi olacaktır. Neden? Çünkü kullanıcıların görsel aşinalığı koyu gri tonlamalarını siyah olarak algılamalarına neden oluyor. Bu tür metinlerin okunması ve daha hızlı taranması da daha kolaydır. Başlıkları siyah yapabilirsiniz. Birincisi, bu sayede daha fazla öne çıkacaklar ve ikincisi, sayfanın gözle taranmasını kolaylaştıracaklardır.

 

Peki, web sitesinde hangi renkler önemlidir? ‍Beyaz rengi unutmayın. Okuyucunun nefes almasını sağlar ve karanlık metinlere karşı mükemmel bir denge sağlar. Zıt renklerle yazılmış metinler en iyi şekilde okunur. Yani durumu tersine çevirmek istiyorsanız sayfanızın siyah arka planında beyaz harfler bulunmalıdır. İlginç bir şekilde, siyah arka plan ve beyaz harfler çok kullanışlıdır. Sayfanız mobil cihazlarda görüntülenecekse beyaz bir sayfaya göre daha az pil harcar ve okuyucularınızın okurken gözleri çok daha az yorulur.

 

quote
Thumb

Orhan Gül

Yönetici

 KpssAilesi kitabımızın satışlarını web sitesi üzerinden profesyonel bir şekilde satmayı duyurmayı başardık. Büyük organizasyon yükümüzü özel yazılımınz ile hafiflettiniz.

quote
Thumb

Hasan Korkmaz

Kıdemli Yazılım Geliştirici

 Startup projemizi tanıtmamızda büyük rol oynadınız. Projeyi kendi projeniz gibi sahiplenip her aradığımızda anında destek vermeniz bizleri ne kadar doğru bir karar verdiğimiz konusunda sevindirdi.

Ayvalık  Web Sitesi Yapan Firmalar

Ayvalık  Web Sitesi Yapan Firmalar

Ayvalık web sitesi yapan firmalar grafik tasarımda renkleri nasıl düzenler? Web sitesinde seçtiğiniz renkler, sizin, markanız ve kullanıcı için neyin önemli olduğunu vurgulamalıdır. Bu nedenle en önemli unsurlara baskın renk eşlik etmelidir. Tamamlayıcı renk, ek bilgi gönderdiğiniz yere yerleştirilmelidir. Üçüncü renk yalnızca görsel tamamlama içindir, yani çerçeveleri, vurguları vb. renklendirmek için kullanılabilir. Web tasarımı ile ilgileniyor musunuz? Web sitesi tasarımında grafikler, animasyonlar ve kaliteli fotoğraflar içeren basit bir tasarım yapmanın popülerliğinden haberdarsınız demektir.

Sitenizi bu tür baskın görseller çerçevesinde şekillendirmek tasarımınızı daha ilgi çekici ve akılda kalıcı yapacaktır.

Diğer yazılarımız; Web Tasarım Balıkesir , Altıeylül Web Tasarım , Balya Web Tasarım

Teklif Al
Teklif Al