Fındıklı Web Tasarım

Web Tasarım Fındıklı profesyonel şekilde firmanıza değer katan tüm araçları sizler için hızlı bir şekilde aktif etmektedir. Kampanyalar için arayın.

WEB TASARIM FİYATLARI

Her Aşamada, Profesyonel Teknik Destek Ekibi İle

Fındıklı Web Tasarım

Fındıklı Web Tasarım

Fındıklı web tasarım, profesyonel dokunuşlarını planlarken renklerin seçimine ve kullanım yoğunluğuna ayrı bir önem verir. Peki web sitesinde renkleri nasıl seçiyoruz? Bir web sitesi için renk seçmenin üç yöntemi vardır. Birincisi, sahibinin zevkine dayanmaktadır. Bu baskın rengi belirler ve renk teorisine göre zıt ve tamamlayıcı bir renk seçilir. İkinci yöntem, sayfayı karakterize edecek baskın bir fotoğraf seçmektir. Baskın renk ondan türetilir ve ardından renk teorisine göre geri kalanını seçer. Üçüncü yöntem ise renk psikolojisine dayanmaktadır. Buna göre belirli bir etki yaratması beklenen bir renk seçilir. Her rengin ne yaptığına dair size bazı fikirler verelim ve böylece marka mesajınızla uyumlu olabilecek renklerinizi hayal etmeye başlayın. Kırmızı - enerji, aşk, dinamikler; sarı - neşe, iyimserlik; yeşil - güven, güvenilirlik; mavi - profesyonellik, güven, istikrar. ‍Renkler tasarımın ilk bakışta etkilyeciliğini desteklemek için oldukça önemlidir.

 

 

 

 

 

Referanslarımız

Öne Çıkan Referanslarımız

 

Fındıklı Web Tasarım Firmaları 

Fındıklı web tasarım firmaları grafikler ve sayfa düzeni için renk seçerken, yazı tipini ve rengini de göz önünde bulundurur. Bir web sitesinde yazı tipi rengi nasıl seçilir? Çok koyu bir gri en iyisi olacaktır. Neden? Çünkü kullanıcılar koyu renk yazılara alışkın ve göz yanılsaması siyah olduğu çağrışımında bulunuyor. Bu tür metinlerin okunması ve daha hızlı taranması da daha kolaydır. Başlıkları siyah olarak düşünebiliriz. Birincisi, bu sayede başlıklar daha belirgin olacaklar ve ikincisi, sayfanın okuyucu tarafında hızlı taramasını kolaylaştıracaklar.‍ Web sitesinde hangi renkler önemlidir? Beyaz rengi unutmayın. Okuyucunun  nefes almasını  sağlar ve karanlık metinlere karşı mükemmel bir denge sağlar. Zıt renklerle yazılmış metinler en iyi şekilde okunur. Yani durumu tersine çevirmek istiyorsanız sayfanızın siyah arka planında beyaz harfler bulunmalıdır. İlginç bir şekilde, tersine durum (siyah arka plan ve beyaz harfler) de çok kullanışlıdır. Sayfanız mobil cihazlarda görüntülenecekse beyaz bir sayfaya göre daha az pil harcar ve okuyucularınızın okurken gözleri çok daha az yorulur. 

 

 

 

 

 

quote
Thumb

Orhan Gül

Yönetici

 KpssAilesi kitabımızın satışlarını web sitesi üzerinden profesyonel bir şekilde satmayı duyurmayı başardık. Büyük organizasyon yükümüzü özel yazılımınz ile hafiflettiniz.

quote
Thumb

Hasan Korkmaz

Kıdemli Yazılım Geliştirici

 Startup projemizi tanıtmamızda büyük rol oynadınız. Projeyi kendi projeniz gibi sahiplenip her aradığımızda anında destek vermeniz bizleri ne kadar doğru bir karar verdiğimiz konusunda sevindirdi.

 

Fındıklı Web Site Yapan Firmalar

Fındıklı web site yapan firmalar için web sitesinde seçtiğiniz renkler, sizin ve kullanıcı için neyin önemli olduğunu vurgulamalıdır. Bu nedenle en önemli unsurlara baskın renk eşlik etmelidir. Tamamlayıcı renk, ek bilgi gönderdiğiniz yere yerleştirilmelidir. Üçüncü renk yalnızca görsel tamamlama içindir, yani çerçeveleri, vurguları vb. renklendirmek için kullanılabilir. Animasyonlar ve kaliteli fotoğraflar içeren basit ama dikkat çekici web sitesi oluşturmak kullanıcılarınız tarafından hatırlanmanızı kolaylaştırır. Bütün ayrıntılarıyla web sitesi tasarımı bir süreçtir. Her aşama belirli bir süre alır. İşin hızına ve müşterinin ekibinin ve ajansın katılımına bağlı olarak, iş sorunsuz veya kesintilerle gidebilir.

 

 

 

 

 

 

Diğer yazılarımız; Web Tasarım Rize , Derepazarı Web Tasarım , Güneysu Web Tasarım

Teklif Al
Teklif Al